niedziela, 21 września 2014

Jak używać wosku do brwi? - Inglot wosk + cień do brwi

 

Na tego bloga często trafiacie pytając, jak używać wosku do brwi. Jest to dosyć popularny kosmetyk i wiele osób chce się na niego 'przerzucić', ale o wiele więcej używa kredek, które zazwyczaj na brwiach wyglądają sztucznie. Efekt kredki na brwiach jest po prostu przerysowany, bo z reguły kredki mają ciężką i 'tłustą' konsystencję. Moja znajoma kosmetyczka zdziwiła się, że nie mam henny ale puder do brwi i wosk, a o tym drugim nawet nigdy nie słyszała. Nie chciałabym jednak, żeby ktoś pomylił wosk do nakładania na brwi z depilacją brwi woskiem! To dwie różne sprawy :)  Postanowiłam napisać teraz, na świeżo, bo niedawno dobrze wspominając wosk od Inglota wyposażyłam się w paletkę. Piszę akurat o wosku z tej firmy, ale wiele firm kosmetycznych ma swoje świetne woski. Dawno temu miałam woski i cienie z Inlota i współpracowało nam się nie najgorzej. Od kiedy ostatni raz używałam Inglotowych paletek, cieni itp. trochę się zmieniło, w tym kolory wosków, pod spodem wklejam screena z cała paletą. Wypróbowałam też MUA i e.l.f.'a, ale pierwszą markę i tak kojarzę pozytywniej. Zestaw MUA pro brow to 3 cienie, wosk (przezroczysty) i dobrej jakości pęsetka.  Elf to kolorowy wosk, cienie i pędzelek. Paletek z Inglota mamy kilka rodzajów, można dobrać według potrzeb. Ta którą widać powyżej jest magnetyczna z lusterkiem, bez pędzelka, z pacynką. Taki mały zestaw to koszt około 40 złotych.

wosk do brwi 571 + cień do brwi 563
Jak widać też na powyżej załączonym obrazku, zdecydowałam się na dosyć mocne kolory. Zazwyczaj gustowałam w przygaszonych brązach i szarościach, teraz postawiłam na rude, ale kolor wosku i cienia to już nasza indywidualna sprawa. Nie mniej, chłodny brąz lub szarości są najlepsze na początek. No dobrze, ale co daje nakładanie wosku na brwi? Dla mnie różnica jest bardzo subtelna. Wosk zmieszany z cieniem, bądź nałożony na niego dodaje brwiom połysku i utrwala je. Inna, bardziej popularna metoda to nakładanie wosku - bezbarwnego lub z kolorem bezpośrednio na brwi i nanoszenie cienia na wosk - cień jest bardziej utrwalony. Nie wyobrażam sobie niepodkreślenia brwi pudrem, bądź cieniem, Dla osoby jak ja, która ma rzadkie brwi jest to super rozwiązanie, ponieważ cień wypełnia luki między włoskami. Jeżeli ktoś ma gęste brwi których można pozazdrościć, wosk wystarczy. Jeżeli jest kolorowy, bardzo delikatnie je zabarwi. Żel do stylizacji brwi występuje najczęściej tylko w jednym kolorze, natomiast wosków mamy szeroką paletę. I w nakładaniu go nie ma żadnej filozofii, wystarczy skośny pędzelek do brwi lub nakładania eyelinera i brwi gotowe! Należy jednak uważać by nie przesadzić z ilością wosku, który nałożony w dużej ilości może się rozmazywać. Powodzenia! :)

1 komentarz:

  1. Bardzo przydatny post! Włanie kupiłam sobie paletka do brwi z W7, "Brow Parlour" i zastanawiałam się na co jest ten wosk 😀

    OdpowiedzUsuń

}